Kyiv is an ancient city

Київ – столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Києву щонайменше 1500 років. Сьогодні Київ – це найбільше місто України, політичний, економічний, науково-технічний та культурний центр. Його населення складає понад 2,5 млн. чол. Площа міста становить 836 кв. км , з яких 367 кв. км – лісопаркова зона. Це затишні куточки відпочинку та окраса столиці.
Крізь Київ проходять головні транспортні магістралі, а також – найбільша ріка України – Дніпро, яка поділяє місто на дві частини.
Київ – важливий політичний центр країни. Тут працюють Президент, Адміністрація Президента України, Верховна Рада (Парламент) України та Кабінет Міністрів.
Київ – науковий та культурний центр. Тут розташовано багато музеїв, науково-дослідних інститутів, Академія наук України, Національна наукова бібліотека, Головна астрономічна обсерваторія; діють головні професійні театри – Національна опера ім. Тараса Шевченка, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, Театр російської драми ім. Лесі Українки, Будинок органної та камерної музики, Філармонія. В місті біля Дніпра, на Подолі, знаходиться справжній кластер сучасного мистецтва та міської культури. Тут діють простори Ізоляція, Порт, Арт-Причал. Всі вони виникли протягом останніх декількох років. Крім цього, у Києві є Мистецький Арсенал, Пінчук арт-центр, Центр візуального мистецтва, десятки галерей, кінофестивалі, проходить бієнале сучасного мистецтва. У таких місцях концентруються творчі особистості не тільки з Києва чи України, а й з усього світу, адже вони є майданчиком для проведення арт-резиденцій, конференцій, виставок та кінопоказів. В українській столиці довгий час розвивається сфера моди, у якій працюють дизайнери одягу й моделі, відомі у світі, а в самому Києві можна купити речі декількох локальних марок, на кшталт Syndicate чи Sammy Icon.
Столиця України – це місто вищих навчальних закладів. Найбільш відомі з-поміж них: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України “Київський Політехнічний Університет”, Національний авіаційний університет, Національна музична академія ім. П.І.Чайковського тощо.
Особливістю Києва є вдале поєднання стародавньої та сучасної архітектури. У місті більше 3000 визначних пам’яток історії, архітектури й культури: Софійський собор, Андріївська церква, Києво-Печерська лавра, Золоті ворота, Маріїнський палац, майдан Незалежності тощо. Під містом археологи знайшли гектари давнього городища. Вкупі з відомими культурними пам’ятками, сучасним і модним Подолом, рекреаційною зоною біля річки, Київ – одне з найцікавіших міст світу для туриста.
Центральна вулиця Києва – Хрещатик, який є візитівкою міста, втіленням його неповторності та краси. Це діловий центр, місце традиційних урочистостей і народних гулянь. Хрещатик прикрашають каскади водограїв, квітники та славетні київські каштани.
Для ентузіастів спорту в місті є великі стадіони, тенісні корти, плавальні басейни, гімнастичні зали та атлетичні салони.
У Києві чимало кафе й ресторанів, які пропонують різноманітні українські страви та кращі зразки кухонь інших країн світу (європейських, південноамериканських, країн Близького Сходу, Китаю, Індії, Японії тощо).
Влітку 2015-го в Києві була запущена нова патрульна поліція. Окрім збільшення згадувань про правоохоронні служби в соцмережах в позитивному контексті, це ще й має неабиякий вплив на міське середовище. У місті дійсно підвищилось відчуття безпеки. Патрулі добре видно вдень і вночі, а отже кияни і гості столиці почувають себе захищеними. Цьому сприяє й масивна кампанія у медіа, протягом якої люди розповідають сотні історій про людяність, адекватність і неупередженість нових поліціянтів.
Столиця України багата на старе й нове, що варто побачити. Найбільше багатство міста – щирі, добрі, привітні люди.
Завітайте до Києва! Не пошкодуєте!

Browse

Got lost?
Choose the page here

Search

Copyright © 2021 PV KNU | Created by Bohdan Kulinchenko